Można konia doprowadzić do wodopoju, ale nie można go zmusić do picia

W trakcie kursu „ Pamięć, motywacja i koncentracja u koni” dowiemy się w jaki sposób tworzą się wspomnienia u koni, co jest kluczowym elementem efektywnej z nimi pracy.
czytaj więcej »

Co o dogoterapii, hipoterapii i felinoterapii mówią i wiedzą w świecie?

To pytanie pewnie często zadają sobie dogo-, hipo- i felinoterapeuci. Wielu z nas skończyło kursy w Polsce, przeczytało kilka książek wydanych w Polsce, obejrzało mnóstwo filmów video na youtubie zarówno tych kręconych w Polsce jak i w Stanach, Wlk. Brytanii czy w innych krajach. Brakuje nam jednak rzeczowej konfrontacji naszego widzenia terapii z udziałem zwierząt z tym co inni robią choćby w Europie czy USA.
czytaj więcej »

Informacje z kursu Amber Batson

Prowadzony przez Amber Batson, lekarza weterynarii, behawiorystkę, konsultantkę z zakresu dobrostanu zwierząt, kurs Farmakoterapia zaburzeń zachowania psów i kotów odbył się 9 marca 2013 w auli Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie. Skierowany był do lekarzy weterynarii, behawiorystów i zoopsychologów.
W kursie wzięło udział 70 słuchaczy.
czytaj więcej »

Nowoczesne leki psychotropowe dla psów i kotów

Nowoczesna psychofarmakoterapia daje ogromne możliwości skutecznego i trwałego modyfikowania zachowania zwierząt, a nie jak dotychczas stosowne leki jedynie ich uspokajania.
czytaj więcej »

Informacje z seminarium Vicy Halls

Seminarium prowadzone przez Vicky Halls, wybitną behawiorystkę specjalizującą się w terapii zaburzeń zachowania u kotów, odbyło się odbyło się w dniach 17-18.11.2012 w Konstancinie Jeziorna. Seminarium adresowane było do lekarzy weterynarii, behawiorystów, hodowców kotów, pracowników i wolontariuszy fundacji i schronisk dla zwierząt.

Wzięło w nim udział 190 słuchaczy.
czytaj więcej »

Fotorelacja z seminarium Vicky Halls

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z listopadowego seminarium Vicky Halls - Zaburzenia behawioralne u kotów, zapobieganie i terapia.
czytaj więcej »

Farmakoterapia - psychofarmakologia w weterynarii

Zapraszamy na seminarium Amber Batson dotyczące nowych obszarów weterynarii - psychofarmakologii. Tematem są farmakologiczne sposoby kontrolowania i modyfikowania problemów behawioralnych.
czytaj więcej »

Zmiana miejsca seminarium 17-18 listopada. Zaburzenia Behawioralne u Kotów. Vicky Halls

18 sierpnia 2012 uległo zmianie miejsce seminarium "Zaburzenia behawioralne u kotów - zapobieganie i terapia" Vicky Halls odbywające się w dniach 17-18 listopada 2012.
Aktualne miejsce seminarium:
Hotel Borowina
ul.Gruntowa 4
05-520 Konstancin-Jeziorna
tel. (022)201-19-99
www.borowina.com.pl
czytaj więcej »

Szkolenia dla behawiorystów i zoopsychologów zwierząt

Zapraszamy na szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe behawiorystów,  zoopsychologów i weterynarzy. Szkolenia behawioralne botyczyć będą zachowań psów, kotów, koni i innych zwierząt domowych i hodowlanych.W najbliższym czasie szkolenia behawioralne dotyczące kotów (Vicky Halls) oraz koni (Amber Batson).
czytaj więcej »

Szkolenia - Koty

Zapraszamy na szkolenie dotyczące problemów behawioralnych kotów. Seminarium prowadzi Vicky Halls z Wielkiej Brytanii. Vicky Halls jest behawiorystą, pełnoprawnym członkiem Stowarzyszenia Doradców Behawioralnych Zwierząt Towarzyszących (Association of Pet Behaviour Counsellors). Udziela konsultacji na całym obszarze Wielkiej Brytanii jako specjalista w zakresie zachowań kotów.
czytaj więcej »

Behawior kotów

Zachowania kotów to jeden z tematów poruszanych na naszych seminariach. Najbliższe to "Zaburzenia behawioralne u kotów - zapobieganie i terapia" i jest prowadzone przez Vicky Halls z Wielkiej Brytanii zapisy->. W planach są kolejne seminaria z udziałem znanych specjalistów z tej dziedziny.
czytaj więcej »

Szkolenia - Konie - Pamięć, Koncentracja, Motywacja

W kwietniu 2013 odbędzie się seminarium behawioralne dotyczące koni. Seminarium poprowadzi Amber Batson z Wielkiej Brytanii. Seminarium skierowane jest hodowców i trenerów koni, a także weterynarzy instruktorów hipoterapii i sportów konnych. Na szkoleniu omawiane będą tematy związane z mechanizmem zapamiętywania, koncentracją i motywacją koni.
czytaj więcej »

Ruszamy z nową stroną

Witamy na naszej nowej stronie Akademii Edukacyjnej. Zachęcamy także do dołączenia do naszego fan page'a znajdą go państwo na Facebook'u pod nazwą Akademia Edukacyjna.Polecamy Seminaria behawioralne, seminaria dla zoopsychologów, weterynarzy, behawiorystów i hodowców psów, kotów i koni.
czytaj więcej »