Rozpoznawanie bólu u psów i kotów

28 listopada 2015 (sobota) w godzinach 10-17
Temat: ROZPOZNAWANIE I TERAPIA BÓLU U PSÓW I KOTÓW

Prowadzący: lek. wet. Amber Batson (Wielka Brytania)
Miejsce: Warszawa, ul.Popiełuszki 5, Zesp. Szkół nr 53
Cena seminarium
250,00 zł przy wpłacie do 5.08.2015 
350,00 zł przy wpłacie do 15.09.2015
400,00 zł przy wpłacie po 15.09.2015
Cena nie obejmuje noclegów, wyżywienia i dojazdów.

Zwierzęta ukrywają ból i trudno jest zauważyć jego objawy, szczególnie w sytuacjach dużego zagrożenia, czyli w czasie wizyty w lecznicy. Diagnoza bólu w lecznicy jest trudna, dlatego tak ważne są spostrzeżenia właścicieli i szczegółowy opis zmian zachowań psa, a szczególnie kota. Dokładny wywiad jest ogromną pomocą diagnostyczną dla lekarzy weterynarii.

Seminarium będzie poświęcone rozpoznawaniu nawet najlżejszych symptomów bólu u psów i kotów oraz oceny nasilenia bólu. Ta wiedza jest konieczna dla każdego właściciela i osoby profesjonalnie zajmującej się zwierzętami.

Szczegółowy plan seminarium:
Wprowadzenie w temat bólu
Różnicowanie bólu ostrego od chronicznego
Fizjologia bólu – dlaczego odczuwa się ból, co dzieje się w organizmie w czasie odczuwania bólu
Odczuwanie bólu przez ssaki, indywidualne odczuwanie bólu przez jednostkę
Co oznacza zarządzanie bólem u zwierząt
Rozpoznawanie bólu u psów
Rozpoznawanie bólu u kotów
Czynniki środowiskowe wpływające na odczuwanie bólu: w jaki sposób sen, ćwiczenia, stres i dieta wpływają na odczuwanie bólu u psów i kotów
Terapie uzupełniające: czy za alternatywnymi metodami leczenia bólu stoją badania naukowe? Czy wspomagające terapie bólu mają jakąś wartość w leczeniu bólu u zwierząt?

Seminarium będzie tłumaczone na język polski. Materiały z seminarium będą dostępne w języku polskim.

Informacje dotyczące zakwaterowania dla osób spoza Warszawy:

 

Miejsca noclegowe można zarezerwować w następujących hotelach i hostelach:
Hotele:

 

 

 

 

 

 


Organizatorem jest:
Perro Agnieszka Potocka
Przasnyska 12a/17
01-756 Warszawa
NIP: 527-109-89-53
należy dokonać na konto:
80 1140 2004 0000 3202 4713 5134
tel: 601 817 877, 601 925 574
mail: jolanta.lapinska@akademiaedukacyjna.pl

apotocka@akademiaedukacyjna.pl

 

Amber Amber BatsonBatson jest lekarzem weterynarii i behawiorystką. Ukończyła Royal Veterinary College w Londynie w 1999 roku. Amber całe życie spędziła wśród koni, psów i kotów, a po ukończeniu studiów weterynaryjnych szybko podjęła decyzję o poszerzeniuswojej wiedzy na temat zachowań zwierząt, by móc w profesjonalny sposób pomagać swoim klientom i ich pupilom, którzy zgłaszali się do niej po pomoc. Równolegle z praktyką weterynaryjną Amber Batson ukończyła pięcioletnie studia specjalistyczne dotyczące zachowań i dobrostanu zwierząt. W czasie tych studiów zdobyła wiedzę i kwalifikacje z zakresu terapii behawioralnych koni, psów i kotów, a także odkryła jak ważna jest znajomość psychiki zwierząt w praktyce i profilaktyce weterynaryjnej.

Amber prowadzi swoją klinikę dla zwierząt w Surrey w Wielkiej Brytanii i pracuje tam jako lekarz weterynarii i behawiorystka oraz konsultant z zakresu dobrostanu zwierząt.

Regularnie prowadzi wykłady zarówno dla właścicieli zwierząt domowych, jak i dla profesjonalistów z zakresu behawioru zwierząt oraz lekarzy weterynarii w Wielkiej Brytanii i na świecie. Jest konsultantem WSPA www.wspa-international.org (World Society of Protection of Animals).

 

Misją Amber jest przekazywanie najnowszych odkryć i badań naukowych w prosty, łatwy do zrozumienia i zastosowania w praktyce sposób po to, by poprawić jakość życia i dobrostan zwierząt towarzyszących na świcie.

Patron medialny:
 

 kocie sprawy

 

Nasze tematy: behawior kotów, behawior psów, szkolenie dla zoopsychologów, szkolenia dla behawiorystów, dogoterapeutów, kursy i seminaria dla kynoterapeutów, semianria dla przewodników psów pracujących. Seminaria i szkolenia skierowane do hodowców kotów, psów, koni.