Rozpoznawanie i terapia bólu u koni

29 listopada 2015 (niedziela) w godzinach 10-17
TematROZPOZNAWANIE I TERAPIA BÓLU U KONI
Prowadzący: lek. wet. Amber Batson (Wielka Brytania)
Miejsce: Warszawa, ul.Popiełuszki 5, Zesp. Szkół nr 53

Zwierzęta ukrywają ból i trudno jest zauważyć jego objawy, szczególnie w sytuacjach dużego zagrożenia, czy w stresie. Dlatego w czasie treningu można przeoczyć oznaki bólu u konia. Często jeźdźcy i trenerzy nie zauważają symptomów bólu a nietypowe zachowanie konia traktują jako niesubordynację i brak chęci współpracy i wielokrotnie powtarzają dane ćwiczenie chcąc uzyskać odpowiednie zaangażowanie konia. Najczęściej prowadzi to do poważnej kontuzji.  Dlatego tak ważne jest rozpoznawanie nawet najmniejszych objawów bólu i złego samopoczucia u koni, o czym będzie można dowiedzieć się w czasie seminarium z Amber Batson.  


Szczegółowy plan seminarium:
Wprowadzenie w temat bólu
Różnicowanie bólu ostrego od chronicznego
Fizjologia bólu – dlaczego odczuwa się ból, co dzieje się w organizmie w czasie odczuwania bólu
Odczuwanie bólu przez ssaki, indywidualne odczuwanie bólu przez jednostkę
Co oznacza zarządzanie bólem u zwierząt
Rozpoznawanie bólu u koni
Czynniki środowiskowe wpływające na odczuwanie bólu: w jaki sposób sen, ćwiczenia, stres i dieta wpływają na odczuwanie bólu u koni
Terapie uzupełniające: czy za alternatywnymi metodami leczenia bólu stoją badania naukowe? Czy wspomagające terapie bólu mają jakąś wartość w leczeniu bólu u zwierząt?

Seminarium będzie tłumaczone na język polski. Materiały z seminarium będą dostępne w języku polskim.

Cena seminarium 
250,00 zł przy wpłacie do 5.08.2015 
350,00 zł przy wpłacie do 15.09.2015
400,00 zł przy wpłacie po 15.09.2015
Cena nie obejmuje noclegów, wyżywienia i dojazdów.

Informacje dotyczące zakwaterowania dla osób spoza Warszawy:

Miejsca noclegowe można zarezerwować w następujących hotelach i hostelach:
Hotele:

 

 


Organizatorem jest:
Perro Agnieszka Potocka
Przasnyska 12a/17
01-756 Warszawa
NIP: 527-109-89-53
należy dokonać na konto:
80 1140 2004 0000 3202 4713 5134
tel: 601 817 877, 601 925 574
mail: jolanta.lapinska@akademiaedukacyjna.pl

apotocka@akademiaedukacyjna.pl

 

Amber Amber BatsonBatson jest lekarzem weterynarii i behawiorystką. Ukończyła Royal Veterinary College w Londynie w 1999 roku. Amber całe życie spędziła wśród koni, psów i kotów, a po ukończeniu studiów weterynaryjnych szybko podjęła decyzję o poszerzeniuswojej wiedzy na temat zachowań zwierząt, by móc w profesjonalny sposób pomagać swoim klientom i ich pupilom, którzy zgłaszali się do niej po pomoc. Równolegle z praktyką weterynaryjną Amber Batson ukończyła pięcioletnie studia specjalistyczne dotyczące zachowań i dobrostanu zwierząt. W czasie tych studiów zdobyła wiedzę i kwalifikacje z zakresu terapii behawioralnych koni, psów i kotów, a także odkryła jak ważna jest znajomość psychiki zwierząt w praktyce i profilaktyce weterynaryjnej.

Amber prowadzi swoją klinikę dla zwierząt w Surrey w Wielkiej Brytanii i pracuje tam jako lekarz weterynarii i behawiorystka oraz konsultant z zakresu dobrostanu zwierząt.

Regularnie prowadzi wykłady zarówno dla właścicieli zwierząt domowych, jak i dla profesjonalistów z zakresu behawioru zwierząt oraz lekarzy weterynarii w Wielkiej Brytanii i na świecie. Jest konsultantem WSPA www.wspa-international.org (World Society of Protection of Animals).

 

Misją Amber jest przekazywanie najnowszych odkryć i badań naukowych w prosty, łatwy do zrozumienia i zastosowania w praktyce sposób po to, by poprawić jakość życia i dobrostan zwierząt towarzyszących na świcie.