Farmakoterapia zaburzeń zachowania i psów i kotów. Kurs.

| more

Kurs pod plogo izby wetatronatem:

9. 03. 2013
Kurs behawioralny

Temat: Farmakoterapia zaburzeń zachowania psów i kotów
Prowadzący: lek. wet. Amber Batson (Wielka Brytania)
Miejsce: Warszawa, Wyższa Szkoła Menedżerska, ul. Kawęczyńska 36, Wejście F, Sala F401

Kurs skierowany do lekarzy weterynarii, behawiorystów i zoopsychologów.

Nowoczesna psychofarmakoterapia daje ogromne możliwości skutecznego i trwałego modyfikowania zachowania zwierząt, a nie jak dotychczas jedynie ich uspokajania. Zaburzenia zachowania są związane z przekaźnictwem neurochemicznym. Najbardziej skutecznym sposobem wpływania na zachowanie jest selektywne oddziaływanie na określoną grupę neuronów, co w znacznym stopniu umożliwiają nowoczesne leki psychotropowe.

Program kursu obejmuje zarówno ogólne zasady stosowania leków psychotropowych, jak i szczegółowe omówienie wybranych leków pod kątem ich zastosowania w terapii najczęściej występujących zaburzeń zachowania psów i kotów.
Kurs dotyczy nowych obszarów weterynarii - psychofarmakologii.

Szczegółowo zostaną omówione farmakologiczne sposoby kontrolowania i modyfikowania takich problemów behawioralnych jak:
- agresja
- lęki
- fobie
- zachowania obsesyjno- kompulsywne
- psychodermatozy
- niepożądane zachowania seksualne.
Przedstawione
zostaną także ogólne zasady stosowania leków psychotropowych.

Zaświadczenia o ukończeniu szkolenia na drukach MEN.
Na podstawie Decyzji nr 044/35/2012/KRLW przyznano 25 punktów  edukacyjnych

Cena za kurs
350 zł - zgłoszenia i wpłaty po 15.02-2013
Cena nie obejmuje noclegów i wyżywienia.
Wpłaty proszę dokonywać na konto:
Perro Agnieszka Potocka
Przasnyska 12a/17, 01-756 Warszawa
nr konta: 80 1140 2004 0000 3202 4713 5134

Program Szczegółowy

9.30 – 10.00 wprowadzenie – rola farmakoterapii w leczeniu zaburzeń behawioralnych, czy jest to konieczne, czy i kiedy jest to pomocne, czy powinno się stosować farmakoterapię jako I rzut terapii
10.00- 10.45 zaburzenia behawioralne – kategorie zaburzeń behawioralnych i przykłady przypadków. Krótki przegląd chorób somatycznych, które mogą mieć wpływ na zachowanie psów i kotów. Standardowa ocena przydatności psychofarmakoterapii w leczeniu danego przypadku.
10.45-11.00 przerwa
11.00- 12.30 Neurotransmitery a zachowanie
– zrozumienie zasad działania leków psychotropowych
12.30 – 13.15 przerwa na lunch
13.15- 14.30
Szczegółowe omówienie zastosowania leków najczęściej stosowanych w terapii zaburzeń behawioralnych wraz ze sposobem ich działania, dawkowaniem, działaniami niepożądanymi, przeciwwskazaniami, opisy konkretnych przypadków (SSRIs, SNRIs, Inhibitory MAO)
14.30-14.45 przerwa
14.45 – 15.45 cd
(b
enzodiazepiny, leki przeciwdrgawkowe ( modyfikujące GABA), beta-blokery, terapia hormonalna: progestogen, karbegolina, delmadinon),
terapia feromonami, inne terapie uzupełniające włączając suplementy
15.45 – 16.30 analiza przypadków
– omówienie prawdziwych przypadków wraz z zastosowaną terapią farmakologiczną jako praktyczne podsumowanie zdobytych informacji

 

Miejsca noclegowe można zarezerwować w następujących hotelach i hostelach:
Hotel Hetman - http://www.hotelhetman.pl
Hostel Hit - http://www.hithotel.pl
Hostel Zielone Mazowsze - http://hostel.zm.org.pl

 

Amber Amber BatsonBatson jest lekarzem weterynarii i behawiorystką. Ukończyła Royal Veterinary College w Londynie w 1999 roku. Amber całe życie spędziła wśród koni, psów i kotów, a po ukończeniu studiów weterynaryjnych szybko podjęła decyzję o poszerzeniuswojej wiedzy na temat zachowań zwierząt, by móc w profesjonalny sposób pomagać swoim klientom i ich pupilom, którzy zgłaszali się do niej po pomoc. Równolegle z praktyką weterynaryjną Amber Batson ukończyła pięcioletnie studia specjalistyczne dotyczące zachowań i dobrostanu zwierząt. W czasie tych studiów zdobyła wiedzę i kwalifikacje z zakresu terapii behawioralnych koni, psów i kotów, a także odkryła jak ważna jest znajomość psychiki zwierząt w praktyce i profilaktyce weterynaryjnej.

Amber prowadzi swoją klinikę dla zwierząt w Surrey w Wielkiej Brytanii i pracuje tam jako lekarz weterynarii i behawiorystka oraz konsultant z zakresu dobrostanu zwierząt.

Regularnie prowadzi wykłady zarówno dla właścicieli zwierząt domowych, jak i dla profesjonalistów z zakresu behawioru zwierząt oraz lekarzy weterynarii w Wielkiej Brytanii i na świecie. Jest konsultantem WSPA www.wspa-international.org (World Society of Protection of Animals).

 

Misją Amber jest przekazywanie najnowszych odkryć i badań naukowych w prosty, łatwy do zrozumienia i zastosowania w praktyce sposób po to, by poprawić jakość życia i dobrostan zwierząt towarzyszących na świcie.

 

 

 

Nasze tematy: behawior kotów, behawior psów, szkolenie dla zoopsychologów, szkolenia dla behawiorystów, dogoterapeutów, kursy i seminaria dla kynoterapeutów, semianria dla przewodników psów pracujących. Seminaria i szkolenia skierowane do hodowców kotów, psów, koni.